7 лист. 2013 р.

Рада провалила зниження пенсійного віку і "зрівнялівку" пенсій (ПОІМЕННОГО ГОЛОСУВАННЯ)

Верховна Рада відмовилася підтримати зниження пенсійного віку. За прийняття законопроекту, у якому передбачено таку процедуру, проголосували лише 195 депутатів.

Законопроект пропонував, щоб українська мали право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років чоловіками і жінками 55 років при наявності страхового стажу не менше 15 років.

Депутати також відмовилися направити цей законопроект на повторне перше читання. Крім того, депутати не підтримали ще один "пенсійний" законопроект.

Всього 210 голосів отримав законопроект щодо гарантування прав на справедливе пенсійне забезпечення та скасування деяких норм пенсійної реформи, яким пропонувалося ввести єдиний принцип нарахування пенсій для всіх громадян.


Обговорення законопроекту за номером 2072а

11:52:56
СУШКЕВИЧ В.М.

Дякую, шановні колеги. Голова Комітету у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів Сушкевич. Шановні колеги, комітет на своєму засіданні розглянув законопроект за номером 2072а, внесений народним депутатом Розенко та іншими колегами. І хай вас не дивує те, що сьогодні народні депутати, ну, особливо від опозиції, насамперед від опозиції, звертаються постійно до цієї теми, теми пенсійного реформування, теми покращення пенсійного забезпечення. Я звертаю на це увагу, тому що в комітеті приходить маса листів від пенсіонерів з нагадуванням. Шановні колеги, шановні народні депутати, згадайте те, що ви обіцяли під час виборчої кампанії, згадайте про те, що сьогодні треба зробити пенсію українською пенсією, залежною від стажу і заробітної плати, що сьогодні, на жаль, немає.

Один із важливих аспектів сьогоднішнього розгляду законопроекту 2072 – це питання справедливої пенсії. І першим, першою позицією, яку сьогодні я зазначив би в цьому законопроекті, це пропозиція народних депутатів, які автори цього законопроекту, здійснювати пенсійне забезпечення колишніх членів Кабінету Міністрів, тобто урядовців, і народних депутатів на загальних підставах. Шановні колеги, пропонується, щоб пенсія в Україні розраховувалась і начислювалася для всіх однаково, без привілеїв.

18 вер. 2013 р.

Стенограма пленарного засідання 18 ВЕРЕСНЯ 2013

ЗАСІДАННЯ ВОСЬМЕ
Сесійний зал Верховної Ради України
18 вересня 2013 року, 10 година
Веде засідання Голова Верховної Ради України В.В.РИБАК

10:15:40
ЄРЕМЕЄВ І.М.

Шановний Голово! Шановні народні депутати! Маємо надію, що на цьому тижні до парламенту надійде проект Закону про Державний бюджет України. І від того, в якому вигляді ми будемо його приймати, буде залежати, чи не стане знову цей документ борговою розпискою по відношенню до українського народу, завдяки якій черговий раз держава пробачить всі ті борги, які має віддати українському народові.

17 вер. 2013 р.

Стенограма пленарного засідання 17 вересня 2013 року

ЗАСІДАННЯ СЬОМЕ
Сесійний зал Верховної Ради України
17 вересня 2013 року, 10 година
Веде засідання Голова Верховної Ради України В.В.РИБАК

10:22:38
СИМОНЕНКО П.М.

...Компартія наполягає на прийнятті, на поверненні до розгляду і прийнятті закону про мораторій на примусове виселення людей з квартир за борги по ЖКХ, який, до речі, не підтримали як раз саме євроінтегратори. І ще хотів би, шановні, я вкотре заявити, що Компартія при розгляді бюджету, якщо в цьому, якщо він буде внесений на розглядґ, не будуть голосувати, якщо тут не будуть передбачені кошти на виплату заборгованості по заробітній платі, пенсіям, регресам, на виплату соціальної допомоги дітям війни, чорнобильцям, іншим категоріям, як це передбачено....

Депутаты будут контролировать выполнение решений ЕСПЧ

6 вер. 2013 р.

Стенограма пленарного засідання 06 вересня 2013 року

ЗАСІДАННЯ ШОСТЕ
Сесійний зал Верховної Ради України
06 вересня 2013 року, 10 година
Веде засідання Перший заступник Голови Верховної Ради України І.Г.КАЛЄТНІК

10:56:28
ЦИБЕНКО П.С.
Дякую. Фракція Компартії України, голова ради Організації ветеранів України.

Я хочу адресувати своє запитання Першому віце-прем'єру уряду України. А мова йде ось про що. На цьому тижні  я підготував запит на Прем'єр-міністра щодо фінансового бюджетного забезпечення виконання рішень судів від імені мільйонів чорнобильців, афганців, ветеранів війни, дітей війни.

Я хочу спитати, як буде вирішуватись це питання? адже в минулому 2012 році виконавча служба Міністерства юстиції мала виконати 441 тисячу рішень суду на суму 8.4 мільярди гривень. Реально виконано трошки більше 1,5 мільярди. То я ще раз хочу наголосити, як уряд збирається розраховуватись за ті рішення, які прийняті іменем України, підкреслюю?

Стенограма пленарного засідання 05 вересня 2013 року

ЗАСІДАННЯ ЧЕТВЕРТЕ
Сесійна зала Верховної Ради України
05 вересня 2013 року, 10 година
Веде засідання Голова Верховної Ради України В.В.РИБАК

ЛУКАШ О.Л.
Дякую. Шановні народні депутати, шановні присутні, пане Голово, президія! Вашій увазі пропонується розроблений Міністерством юстиції і внесений Кабміном проект Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо виконання судових рішень. Вам відомо, що відбулося пілотне рішення Європейського суду з прав людини  "Юрій Миколайович Іванов проти України". І наша держава була зобов’язана  запровадити ефективний засіб юридичного захисту або комплекс таких засобів, який би забезпечив адекватний та достатній захист від невиконання або затримки виконання рішення національного суду, за виконання якого вона несе відповідальність відповідно до принципів, встановлених практикою Європейського суду з прав людини.

3 вер. 2013 р.

Стенограма пленарного засідання 03 вересня 2013 року

Засідання друге
Сесійна зала Верховної Ради України
03 вересня 2013 року, 16 година
Веде засідання Голова Верховної Ради України В.В.РИБАК
17:25:21
РОЗЕНКО П.В.
Павло Розенко, фракція "УДАР Віталія Кличка".

Справді, от ситуація сьогодні в Пенсійному фонді, взагалі в економіці України справді важка. Ми бачимо, що лише по Закону України "Про Державний бюджет на 2013 рік", дотація Пенсійному фонду України сьогодні складає біля 83 мільярдів гривень, з державного бюджету України. Так от ситуація ще більш напружена, якщо подивитися, сьогодні наповнення Пенсійного фонду, то за перші півроку згідно з даними експертів приблизно додатково ще везеться дефіцит бюджету Пенсійного фонду на рівні приблизно 10-15 мільярдів гривень. І, на жаль, в цій ситуації органи Пенсійного фонду не завжди адекватно діють щодо економії перш за все власних коштів і намагаються виконати ці проблеми з дефіцитом бюджету Пенсійного фонду за рахунок простих громадян. Ми пам’ятаємо цю епопею з тим, що своїми якимись листами, своїми відмовами Пенсійний фонд почав скасовувати пенсії чорнобильцям, військовослужбовцям, працюючим пенсіонерам тощо. В даному випадку мова йде про те, що за рахунок таких неузгодженостей в державному бюджеті України і в законодавстві України Пенсійний фонд в ручному режимі може створювати проблеми для категорій військових пенсіонерів. На жаль, іноді неродиві чиновники використовують ці шпаринки в пенсійному законодавстві і діють на шкоду нашим громадянам. Тому, справді, масові звернення військових пенсіонерів про те, що їх обходять в їхніх правах.

Ми сьогодні маємо можливість ці шпаринки закрити, дати можливість перераховувати пенсії без терміну давності і це реальний крок на зустріч військовим пенсіонерам. Фракція…


3 лип. 2013 р.

Стенограма пленарного засідання 02 липня 2013 року

ЗАСІДАННЯ СОРОК ПЕРШЕ
Сесійний зал Верховної Ради України
02 липня 2013 року, 16 година

Веде засідання Голова Верховної Ради України В.В.РИБАК

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу Сергій Каплін.

16:41:26
КАПЛІН С.М.

Сергій Каплін, фракція "УДАР Віталія Кличка", Полтавська область, Полтава, виборчий округ №144.

По-перше, я хотів би відразу  прореагувати на слова наших політичних і ідеологічних опонентів, і опонентів усього українського народу представників Партії комуністів, капіталістичної партії  України.

19 квіт. 2013 р.

Верховна Рада України 17 квітня 2013 року

ПАРЛАМЕНТСЬКІ СЛУХАННЯ
"Про стан, заходи і перспективи подолання наслідків Чорнобильської катастрофи"
Сесійна зала Верховної Ради України
17 квітня 2013, року, 15 година
Веде засідання Голова Верховної Ради України В.В.РИБАК

ГОЛОВУЮЧИЙ. Доброго дня, шановні учасники парламентських слухань! Відповідно до рішення Верховної Ради України ми розпочинаємо парламентські слухання на тему: "Про стан, заходи та перспективи подолання наслідків Чорнобильської катастрофи".

Наближається 27 річниця з дня трагедії, що призвела до безпрецедентного хронічного??? радіаційного опромінення населення України, Росії, Білорусії та вплинула на спосіб життя багатьох жителів інших країн. Чорнобильська катастрофа не тільки біда минулого, але і виклик майбутньому, який сьогодні породжує чимало проблем.

Чорнобильська катастрофа має багато вимірів. Досвід пережитого змушує нас зосередитися на глибинному питанні, проблемах розвитку людини і суспільства, посилення відповідальності перед майбутнім. Ми прагнемо не тільки вшанувати пам'ять про події у Чорнобилі, але і поглибити постійний діалог з питань спільного майбутнього в умовах зростаючих ризиків техногенного характеру.

19 бер. 2013 р.

Стенограма пленарного засідання

ЗАСІДАННЯ ТРЕТЄ
Сесійна зала Верховної Ради України
19 березня 2013 року, 16 година
Веде засідання Голова Верховної Ради України В.В.РИБАК

16:51:09
Розгадається проект Постанови про проведення парламентських слухань на тему: "Про стан виконання судових рішень в Україні", пропонується розглянути 22 травня 2013 року. Доповідає голова Комітету з питань правової політики Валерій Володимирович Писаренко, прошу.

Є пропозиція розглянути цей проект постанови за скороченою процедурою. Прошу проголосувати.

16:52:24
За-201
Рішення прийнято. Прошу.

Стенограма пленарного засідання

ЗАСІДАННЯ ТРЕТЄ
Сесійна зала Верховної Ради України
19 березня 2013 року, 16 година
Веде засідання Голова Верховної Ради України В.В.РИБАК

16:23:35
Переходимо до слідуючого питання.
На розгляд вноситься проект Постанови (реєстраційний номер 2031) про проведення парламентських слухань на тему: "Про стан, заходи та перспективи подолання наслідків Чорнобильської катастрофи" (17 квітня 2013 року). Є пропозиція розглянути цей проект Постанови за скороченою програмою. (Шум у залі)
Ставлю на голосування. Хто за те, щоб розглянути за скороченою процедурою. Прошу голосувати.

16:25:08
За-193
Рішення прийнято.
Доповідач – Сех Ірина Ігорівна, голова Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Прошу Ірино Ігорівно.